Rovinj proglašen šampionom hrvatskog turizma

Foto galerija

24.11.2025

U petak, 21. studenoga, u Dubrovniku održana je završna svečana večer Dana hrvatskog turizma u sklopu koje su dodijeljene i Godišnje hrvatske turističke nagrade, odnosno nagrade za najbolje u turizmu Hrvatske u 2025. godini. Pred više od 1300 sudionika, Rovinj je proglašen turističkom destinacijom godine, odnosno novim šampionom hrvatskog turizma.

Uručujući nagradu šampion turizma rovinjskom gradonačelniku Emilu Nimčeviću, premijer Andrej Plenković čestitao je Rovinju i svima nagrađenima, kao i djelatnicima u turizmu.

U sklopu tradicionalnih nagrada Čovjek ključ uspjeha – djelatnik godine nagradu za najboljeg recepcionara dobila je Sanja Mohorović iz Rovinja.

Na dodjeli su bili prisutni mnogi ministri i drugi visoki uzvanici, kao i više od tisuću sudionika DHT-a, koji su se ove godine održavali od 19. do 21. studenoga u dubrovačkim Valmarovim hotelima Lacroma i President.

Riječ je o godišnjim nagradama koje zajednički dodjeljuju Ministarstvo turizma i sporta, Hrvatska turistička zajednica i Hrvatska gospodarska komora u ukupno 21 kategoriji.