Musikreise in das Venedig Vivaldis, Krešimir Lazar – Violoncello, Dani Bošnjak – Flöte, Krešimir Has – Cembalo
###
U sklopu Festivala barokne glazbe „Tragovima Venecije/Seguendo le orme della Serenissima“ , u prepunom je Zavičajnom muzeju upriličen koncert u čast Antonija Vivaldija, jednog od najvećih glazbenika svijeta
###
U sklopu Festivala barokne glazbe „Tragovima Venecije/Seguendo le orme della Serenissima“ , u prepunom je Zavičajnom muzeju upriličen koncert u čast Antonija Vivaldija, jednog od najvećih glazbenika svijeta. Vivaldijeva djela izvodio je Trio u sastavu Dani Bošnjak, uzdužna i poprečna flauta, Krešimir Lazar, violončelo te Krešimir Has, za čembalom.
Vrsni su se glazbenici predstavili Vivaldijevim sonatama, točnije dijelovima njegova opusa za violoncello i basso continuo te ciklusom „Il Pastor Fido, RV 13“. Riječ je o skladbama „prepoznatljivog francuskog stila koje obiluju ornamentiranim glazbenim frazama,a sama melodijska koncepcija otvara širok raspon improvizacijskim sviračkim tehnikama. Drugi, također, glasoviti solistički ciklus sonata za barokno violončelo i čembalo čine fantastično oblikovani stavci, a improvizacija i dalje ostaje kao izazov sviraču koji na taj način ima prilike pokazati širinu svog poznavanja uzusa izvedbe stare glazbe i vlastitih kreativnih težnji“, piše, u predgovoru glazbenog kataloga.
Inače, Dani Bošnjak, flautu je počeo svirati 1972., a magistrirao je 1992. godine na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji. Stalni je član orkestra Zagrebačke filharmonije. Violončelist Krešimir Lazar, diplomirao je i magistrirao u klasi profesora Vladimira Dešpalja, i stalni je član i solist Varaždinskog komornog orkestra. Treći član Tria- Krešimir Has, Studiji orgulja završio je u Zagrebu i danas je zaposlen na Umjetničkoj akademiji Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku.